خاطراتي ازمقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي+نسيم معرفت+نسيم

ساخت وبلاگ
چکیده : ***نسيم معرفت**خاطره اي از مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي(توجه به نوجوانان) توجه ... با عنوان : خاطراتي ازمقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي+نسيم معرفت+نسيم بخوانید :

 ***نسيم معرفت**


خاطره اي از مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي(توجه به نوجوانان)


 


توجه خاص به نوجواناندر ديداري که مقام معظم رهبري با مردم قم داشتند ، ايشان به منزل حضرت آيت الله مصباح يزدي نيز تشريف بردند. پس از ديدار و احوال پرسي، مقام معظم رهبري به حضرت آيت الله مصباح فرمودند: من سخنرانيهاي شما را که در کتاب «آذرخشي ديگر از آسمان کربلا» جمع آوري شده بود، مطالعه کردم. مباحث آن خيلي عالي بود. اين مباحث عالمانه را که از عهده کمتر کسي بر مي آيد، ادامه دهيد. اين جلسه خيلي خودماني بود. نوه هاي حضرت آيت الله مصباح در کنار آقا نشستند و آقا با ملايمت و مهرباني با آنها صحبت فرمودند و حتي محافظان خواستند مانع شوند، آقا فرمودند: مانع نشويد.
بچه ها يکي يکي از آقا امضا مي گرفتند و ايشان با حوصله، تمام دفاتر بچه ها را امضا مي کردند و گاهي مطالبي نيز براي آنها مي نوشتند. يکي از بچه ها يک ورق کاغذي را آورد و به آقا گفت: آقا کاغذ مرا هم امضا کن. آقا فرمودند: دفتر اصلي ات را بياور، چون اين کاغذ احتمال دارد پاره شود و از بين برود.
حجة الاسلام والمسلمين مجتبي مصباح (عضو هيئت علمي مؤسسه امام خميني رحمة الله عليه قم)


 خاطره اي از مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي(توجه به نوجوانان)تکريم قاريان نوجواندر جلسه اي که اکثر قاريان مشهور قرآن حضور داشتند، حضرت آيت الله خامنه اي دستور دادند نوجوانان قرآن بخوانند و صدايشان را نيز ضبط کنند. بچه ها يکي پس از ديگري قرآن خواندند. آقاي منصوري نيز در آن جلسه سوره حمد را با صداي عبدالباسط و با يک نفس قرائت کرد. آقا ايشان را خيلي تشويق کردند و به رسم يادبود يک سکه بهار آزادي به آقاي منصوري هديه دادند.
سپس آقا فرمودند: بزرگترها نيز قرآن بخوانند. يکي از دوستان بلند شد و ضبط را مقابل قاري گذاشت، چون نوار تمام شده بود ايشان نوار را برگرداند تا قرائت آنان را روي قرائت قاريان نوجوان ضبط کند، آقا سريع تذکر دادند و ايشان را از اين کار بازداشتند. آن شخص عرض کرد: آقا اين نوجوانان که قاري نيستند، اگر قرار است قرائت فردي ضبط شود بايد از استادان اين رشته باشد. آقا فرمودند: آن نوار را نزد من بياوريد. سپس نوار را گرفتند و فرمودند: ما ساليان سال صداي بزرگترها را شنيده ايم، اما اين نوجوانان را کمتر مي بينيم، نوار اينها را داشته باشيم بهتر است. به اين ترتيب آقا نگذاشتند صوت نوجوانان، پاک شود. از ديدن اين صحنه نوجوانان خيلي تحت تاثير قرار گرفتند.

آقاي سيد مجتبي سادات فاطمي (مشهد)


http://www.hawzah.net/fa/Article/View/92474


 


** وبلاگ روستاي سادات محله ي (بوجايه - لاهيجان)


** وبلاگ روستاي سادات محله ي (بوجايه - لاهيجان)


 


** وبلاگ روستاي سادات محله ي (بوجايه - لاهيجان)


** وبلاگ روستاي سادات محله ي (بوجايه - لاهيجان)

...
نویسنده : بازدید : 19 تاريخ : چهارشنبه 16 فروردين 1396 ساعت: 7:16